A 2020.05.07-én hatályos Támogatói Okirat szerinti vállalásnak megfelelően a projekt keretében 3 főt, napi 8 órában, heti 40 órában, teljes munkaidőben foglalkoztat a vállalkozás határozatlan idejű szerződéssel.
A 2020.01.29-én beadott Pályázati kérelmet követően a projekt megvalósítást saját kockázatunkra elkezdtük, azaz a tervezett 3 fő munkavállaló közül az első munkavállaló munkába állt 2020.02.03-án, míg a további két fő 2020. áprilisáig ugyancsak munkába állt.
A projekt elérte célját. A vállalkozás olyan szakembereket talált, akikkel hosszú távon együtt tud dolgozni a projekt lezárását követően is.
A projekt fizikai befejezésének időpontjáig, azaz 2022.03.31-ig a munkaszerződésben vállaltaknak megfelelően a 3 fő munkavállaló munkaviszonya folyamatos, és a munkavégzésükkel kapcsolatban semmilyen akadályozó tényező nem merült fel. Továbbá a Támogatói Okiratban szereplő kötelező vállalást, azaz a plusz 1 év továbbfoglalkoztatást is teljesíteni tudja a vállalkozás.
A projekt keretében üzembe helyezésre került 2021.09.28-én 1db INTEGREX I-400 típusú CNC univerzális megmunkáló központ.
A növekvő vevői igények, megrendelések minél gyorsabb, és jobb minőségben történő kielégítése miatt vált szükségessé a meglévő, elavult, magas karbantartási igényű CNC vezérlésű eszterga gépünk lecserélése a modern, fejlett, nagyobb kapacitású és technológiai paraméterekkel rendelkező berendezésre.
A MAZAK által forgalmazott INTEGREX I-400 (2500U) Fémipari megmunkáló központ szakképzett szerviz háttérrel rendelkezik, valamint direkt magyarországi képviselettel. Ennek köszönhetően folyamatosan biztosított a háttértámogatás. A MAZAK berendezés a saját fejlesztésű szoftverének (SmoothX) köszönhetően felhasználóbarát, amely segéd programok nélkül is (CAM) lehetővé teszi a bonyolultabb alkatrészek programozását is. Jelenleg ez a szoftver biztosítja a világ leggyorsabb CNC vezérlését. Továbbá egy olyan biztonsági mechanizmussal van ellátva, amely meggátolja a programozásból származó hibák miatti mechanikai sérüléseket a gép főalkatrészeiben.
Az új berendezés a kezelő személyzet szempontjából is jobb munkakörülményeket biztosít, így könnyebben érhető el a munkaerő megtartása is, mindamellett, hogy a nagyobb piaci igények kielégítésével a megrendelés mennyiséget is tudjuk növelni, amely szintén biztosítja a munkaerő megtartást vagy akár a növelést is.